Demo

Gül: Bu ülkede son zamanlarda iki devrim yaşandı

islahiye haberi fotoğrafıAK Parti Genel Sekreteri Gül: “Bu ülkede son zamanlarda iki devrim yaşandı. Bunların ilki 3 Kasım 2002, ikincisi ise 1 Kasım 2015” dedi.

Gül, beraberinde AK Parti’den milletvekili seçilen Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan’ın yanı sıra bazı AK Partili belediye başkanları ve AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı yöneticileriyle, partisinin İslahiye’deki ilçe teşkilatını ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Abdulhamit Gül, AK Parti’nin Türkiye’de tarihi zaferle yeniden iktidara geldiğini belirterek, kendilerine güvenen seçmenlere teşekkür etti.

Seçim öncesinde olduğu gibi ülkenin daha ileriye taşınması noktasında çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Gül, 1 Kasım’da yazılan tarihin gerçek kahramanlarının 78 milyonluk ülke insanı olduğunu söyledi.

Abdulhamit Gül, şunları kaydetti:

“Bu ülkede son zamanlarda iki devrim yaşandı. Bunların ilki 3 Kasım 2002, ikincisi ise 1 Kasım 2015. İlk devrimde Kurucu Genel Başkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile halkımız devrim yaptı. Anadolu insanı, darbecilere, bu ülkenin düşmanlarına, vesayetçilerine, ülke insanlarına tepeden bakanlara karşı, ‘Yeter artık, söz milletindir’ dedi. 3 Kasım 2002 tarihinde halk yönetime el koydu. Darbe heveslileri ve yine Türkiye düşmanları, 7 Haziran’dan itibaren tekrar ayağa kalkmaya çalıştılar. Ayağa kalkan Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler hemen hareketlendi ve ittifaklarını kurdular. Ama bu aziz millet, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu öncülüğündeki bu kadroya yine omuz verdi. Halkımız, ‘Türkiye’ye kimse diz çöktüremez’ dedi.”

Bazı kesimlerin seçim sonuçlarından memnun olmadığını belirten Gül, “Bu iktidar gidecek diye Ankara’da daha cesetlerimiz yerdeyken, acımız daha tazeyken, acı üzerinden, patlama üzerinden istismar yaptılar. İşte bu kasımda sandıktan öyle bir zafer çıktı ki; zaferin ne olduğunu anlayamadı, hala mal mal bakıyor. Bu ülke ve aziz millet neymiş diye şaşkın şaşkın bakıyor. Buradan gitsin, soluğu Kandil’de alsın. Gitsin, omuz omuza çalıştığı Pensilvanya’da soluğu alsın. Nereye giderlerse gitsinler. Biz bir yıldır Selahaddin Eyyubi’nin çocukları, Sultan Alpaslan’ın çocukları buradaydık. Burada olmaya devam edeceğiz. Ama bu ülkenin düşmanları nereye giderse gitsin” diye konuştu.

Seçim çalışmalarında verdikleri taahhütlerin arkasında olduklarını ve Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde çalışmalar yaptıklarını aktaran Gül, emeklilere zamlarını ilk fırsatta çıkarılacak kanunla vereceklerini, asgari ücreti ocak ayında bin 300 liraya çıkaracaklarını, muhtarlara zammı yansıtacaklarını, gençlere 50 bin lira hibe ve 100 bin lira kredi vereceklerini dile getirdi.

Bundan sonraki süreçte taşeronların kadroya alınacağını vurgulayan Abdulhamit Gül, en kısa sürede yargı reformları yapılacağını ve Paralel Devlet Yapılanması ile mücadelenin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Gül ve beraberindekiler, ziyaretin ardından otobüsle ilçenin bazı noktalarında “teşekkür turu” atarak, halkı selamladı.