Demo

10 Nisan Polis Haftası

po

 

Halkımızın huzur ve emniyetinin sağlanması için fedakârca görev yapan Polis Teşkilatımız, Aziz Milletimiz için bir iftihar kaynağıdır.

 

Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen Polis Teşkilatı, halkla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Emniyet güçlerimiz, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde büyük başarılara imza atmaktadır.

 

Desteğini halkımızdan alan Polis Teşkilatımız, bundan sonra da milletimizin huzuru ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan terör örgütlerinin oluşturduğu tehdit ve tehlikelere karşı, ülkemizde barış ve huzurun korunması, vatandaşlarımızın güven içinde yaşaması için terörle kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğine inancımız tamdır.

 

Ak Parti olarak, Emniyet Teşkilatının sorunları ve ihtiyaçları konularında önemli çalışmalar yürüttük, yürütüyoruz. 1 Kasım 2015 seçimleri sonrasında polislerimizin ek gösterge sorununda önemli adımlar attık. İlerleyen zamanlarda teşkilatımıza yönelik olarak; personelin özlük hakları, terörle mücadeledeki ihtiyaçları, teknolojik altyapının güçlendirilmesi konuları başta olmak üzere, kurumun daha ileriye taşınabilmesi için gereken her çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz.

 

Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve minnetle anıyor; gazilerimize acil şifalar diliyorum. Polis Teşkilatımızın 171. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için gece gündüz her türlü şartlarda görev yapan fedakâr polislerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, ifa ettikleri kutsal görevlerinde üstün başarılarının devamını diliyorum.