Demo

Kurban Bayramı

Bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. Bayramlar insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, kardeşlik, akrabalık, komşuluk ve dayanışma duygularını arttıran, gönül dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok müstesna zamanlardır. Millet olarak bu özel zamanları fırsat bilerek; paylaşmayı, dayanışmayı, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmayı pekiştirerek, bayramla gelen barış iklimini her gün yaşatmamız gerekiyor.

 

Ülkemiz, son 14 yılda gerçekleştirdiğimiz demokratik reformlar ve kararlılıkla yürüttüğümüz kalkınma adımları sayesinde ekonomik olarak büyüyerek, her geçen gün hızlanan küresel rekabet ortamında, kendisine sağlam bir yer edindi. Türkiye’nin, daha ileri demokrasiye ve en yüksek insani seviyeye ulaşması için yürüttüğümüz politikaların temelinde insan var, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” ilkesi var, barış, huzur, güven var.

 

Bu barış, huzur ve güven iklimini bozmaya niyetlenen FETÖ mensubu hainler tarafından 15 Temmuz’da ülkemizin seçilmiş cumhurbaşkanına, meclisine, milletimize, cumhuriyetimize, millî iradeye karşı yapılmak istenen kalkışma, Allah’a şükürler olsun ki başarısız oldu.

 

Hainler kaybetti, Millî irade ve Milletimiz kazandı.

 

İhanet çetesine karşı mücadele sırasında şehit düşen tüm emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı soğulsun.

 

Yine, 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü Şahinbey ilçemiz Beybahçe Mahallesi’ndeki bir düğün yerine, menfur bir bombalı terör saldırısı gerçekleştirildi. Bir düğün yerine bomba atacak kadar insanlığa düşman olan terör; hiçbir değer tanımayan yüzünü bu kez bir düğün yerini matem yerine çevirerek göstermiştir.

 

Ülkemizin ve aziz milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik bu hain saldırı ve saldırıyı düzenleyenleri nefretle lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize, Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin ve Gazi şehrimizin başı sağ olsun.

 

Yıkıcı ve bölücü mihraklar farklı isimlerle, bu ve benzeri saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler adalet önünde hesap vereceklerdir.  Bu alçak terör örgütlerinin adı ne olursa olsun biz, millet, devlet ve hükümet olarak terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

 

Bir tek insanımızın bile kendisini “öz yurdunda garip ve parya” hissetmediği, fırsat eşitliğini ve sosyal adaleti en üst düzeyde sağlayan, ülkemizin her karışını, Milletimizin bütün kesimlerini kucaklayan bir siyaset yürütmeye kararlıyız. Güveni ve istikrarı, toplumsal barış ve huzur iklimini asla kaybetmeden demokraside ve ekonomide çıtayı sürekli daha yukarılara taşıyacağız. Bunun adı “Yeni Türkiye”dir.

 

Bölgemizde yaşanan savaşlar ve iç karışıklıklar, ülkemizde sağladığımız barış ve huzur ortamının ne kadar değerli olduğunu ortaya koymaktadır. Türkiye bölgesinin en güçlü ülkesidir. Millet olarak ait olduğumuz medeniyet, inandığımız ahlaki ilkeler, insani değerler, güçlü ülke kimliğimiz zorda kalanın yardımına koşmayı bir mukaddes görev olarak omuzlarımıza yüklüyor. Sınırımıza gelen, kapımızı çalan, yardım için elini uzatan insanlar bizim kardeşlerimiz, akrabalarımız, dostlarımız, komşularımız.

 

Ülke olarak; terör örgütleri arasında ayrım yapmadan, bölgede yeniden barış, huzur ve istikrarın temini ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak için gerekli olan tüm adımları hem ülke toprakları içinde, hem de terör örgütlerinin yuvalandığı komşu ülkelerde atmaya kararlıyız. 24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı harekâtı, bu kararlığımızın ve irademizin bir yansımasıdır. Operasyonlarımız, kalıcı barışı tesis etme gayesiyle ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak; DAİŞ, PKK ve onun Suriye kolu YPG gibi terör örgütleri vatandaşlarımız ve bölge için bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir.

 

Kurban Bayramının, bütün Müslümanların gönlünde birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma, merhamet, sevgi ve saygının yerleşmesine vesile olmasını dilerim. Tüm İslâm Âleminin, Milletimizin ve Gaziantepli hemşerilerimin bayramını kutlar,