Demo

24 Kasım Öğretmenler Günü

Oku

Türkiye nitelikli, genç ve dinamik nüfusuyla büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.
Hiç şüphesiz, milletçe sürdürdüğümüz bu mücadelede en büyük emek, insanı en ideal şekilde eğitmek gibi son derece kutsal bir vazife ifa eden öğretmenlerimize aittir.
Bu bakımdan, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışını benimsemiş AK Parti hükümetleri olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, en az onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira, bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.
Geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda belki de en büyük görev, geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimize düşmektedir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin gayretlerinin önemli çok büyük olacaktır.

Son yaşadığımız olaylar öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha ortaya çıkardı. 15 Temmuz gecesi kendi ülkesinin tankıyla, topluyla kendi vatandaşına, kendi meclisine silah doğrultan FETÖ zihniyetine, yine bölücü gayelerle kardeşi kardeşe silah sıktıran PKK zihniyetine karşı en önemli mücadele ancak eğitim yoluyla yapılabilecektir.

Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada özveriyle görev yapan öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Bu düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.
Bu vesileyle öğretmenlik bir ömür boyu sürse de, emekli olmuş öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllar diliyorum. Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.